Prezenty na Wesele

Przeprowadzka skłoniła mnie do pewnej refleksji nad trwałością przedmiotów teraz i tych robionych przez rzemieślników za czasów młodości naszych dziadków.

prezenty na wesele

Pamiętam kiedy chodziłam sprzątać do mieszkania mojej babci i pomagałam jej w robieniu porządków przedświątecznych, myjąc porcelanowe zastawy nie mogłam się nadziwić że wiele z nich ma ponad pól wieku, a nie nosi żadnych śladów użytkowania.  Wszystkie przedmioty, które babcia z namaszczeniem myła i chowała do przeszklonych gablot, otrzymała jako prezenty na wesele.

W czasie mojej przeprowadzki po dziesięciu latach małżeństwa do nowego domu moje  otrzymane prezenty na wesele gdzieś zniknęły. I nie ma tu winy jakiegoś złodzieja, który dopuścił się włamania do mojego domu. Po prostu przedmioty, jakie dostałam z okazji ślubu, zużyły się i nadawały tylko do wyrzucenia.

Większość rozsypała się lub wytłukła. Z tych które pozostały mogę wymienić tylko sokowirówkę, jaką otrzymaliśmy od moich koleżanek z biura, której w zasadzie nigdy nie używaliśmy i połowa zastawy obiadowej.

Znalazłam też mój wałek do ciasta, który dostałam od brata na wypadek, gdyby mój mąż nie chciał się słuchać i trzeba przyznać był w zasadzie nienaruszony.

Comments are closed.